Pohybová analýza

Série dopoledních kurzů „Pohybová analýza pro seberozvoj“ a „Somatická pohybová výuka a terapie pohybem“  využívá pohybovou metodu Bartenieff fundamentals, která podporuje zdravý pohybový i psychický rozvoj jednotlivce a zároveň slouží jako výborné kompenzační a fyzioterapeutické cvičení.  Všechny lekce jsou vedeny profesionální lektorkou Hanou Turečkovou, která vystudovala taneční konzervatoř v Praze a dále obor choreografie na HAMU v Praze. Během své aktivní taneční kariéry působila v Národním divadle Brno a stala se sólistkou v Národním divadle v Praze. Aktuálně se zabývá metodou Laban/Bartenieff  – analýzou pohybu ve vztahu k úzkostně-depresivním poruchám a Body Mind Centering programem. Vše propojuje s již známými technikami a množstvím vlastních zkušeností a vytváří tak velmi ojedinělé a užitečné pohybové lekce. 

 

Doporučujme Vám přihlášení do nově otvíraných kurzů, v rámci kterých Vám můžeme nabídnout výhodnější cenu. V případě absence je možné si svou hodinu nahradit v jakémkoliv jiném kurzu z této sekce – viz Všeobecné podmínky. Pokud ale chcete lekce navštívit pouze nárazově nebo si hodinu nejdříve vyzkoušet, můžete se připojit v rámci openclass. I v tomto případě prosíme o rezervaci Vašeho místa prostřednictvím rezervačního formuláře. Bez rezervace bohužel není možné se lekce zúčastnit. 

POHYBOVÁ ANALÝZA PRO SEBEROZVOJ
pátek 9:00 - 10:30

Open class: 220 Kč / lekce
Kurz: 1520 Kč / 8 lekcí (20. 9. - 8. 11. 2019)
dynamická

SOMATICKÁ POHYBOVÁ VÝUKA A TERAPIE POHYBEM
pátek 10:30 - 12:00

Open class: 220 Kč / lekce
Kurz: 1520 Kč / 8 lekcí (20. 9. - 8. 11. 2019)
basic

NEVYBRALI JSTE SI ?

Nevidíte kurz, který by Vás zajímal nebo by Vám vyhovoval časově? Napište nám a najdeme individuální řešení. Můžeme připravit soukromé lekce nebo zorganizovat kurz přímo pro Vaši skupinu.
NAPIŠTE NÁM


Chcete tančit a nevybrali jste si? Nebo hledáte individuální výuku či jiný kurz? Napište nám a my se Vám ozveme.

Zadejte svůj telefon +420 XXX YYY ZZZ
Pohybová analýza pro seberozvoj

Trénink bude zahrnovat  základní pohybovou analýzu podle Rudolfa von Labana a jeho žačky Irmgard Bartenieff (s důrazem  na Bartenieff fundamentals), která se skládá ze série propracovaných  cvičení na podlaze a v prostoru. Tyto cvičení jsou v tanečním prostředí známé a plně využívané a přenesly se do současného pohybového slovníku tanečníků po celém světě.

Hodina bude strukturovaná tak, aby i začátečníci mohli postupně pronikat do základů této analýzy a postupně rozvíjet cvičení až do komplexní harmonické taneční vazby. Naučíme se vnímat svoje tělo v horizontální a vertikální pozici a přechody těla mezi nimi, budeme se soustředit na uvolnění a iniciaci pohybu, prostorovou orientaci či dynamiku pohybu. Pohybová analýza Laban/ Bartenieff respektuje fyzické možnosti těla a pracuje na základě filozofie  maximální efektivity s minimální námahou, proto je i výborným terapeutickým prostředkem, pomáhá odstranit napětí z těla, protahuje a posiluje a navozuje psychickou i fyzickou rovnováhu.

Osvědčila se jako efektivní metoda pro sportovce, tanečníky, herce a ostatní, kteří pracují s pohybem či chtějí pracovat na svém vývoji a kreativitě.

Somatická pohybová výuka a terapie pohybem

Lekce zahrnuje pohybovou analýzu podle Irmgard Bartenieff – Bartenieff fundamentals doplněnou o metodu Body Mind Centering – která se opírá o vývojové pohybové vzorce a Jacobsonovu metodu, která pomáhá uvolnit přes tělo psychické napětí. Bartenieff fundamentals se  skládá ze série propracovaných  cvičení na podlaze. Zaměřujeme se hlavně na dech a osu hlava-kostrč a končetiny.

Hodina bude strukturovaná tak, aby všichni mohli pronikat do základů této analýzy a postupně rozvíjet svoji znalost těla a tělesné prožívání, vrátit se zpět k základním pohybovým vzorcům a to vše propojit s mentálním aparátem. Pracujeme na základě filozofie  maximální efektivity s minimální námahou, proto jsou tyto metody výborným terapeutickým prostředkem pro lidi s psychosomatickými problémy a vhodné jako kompenzační cvičení pro lidi po úrazech.

Vhodné také pro aktivní seniory jako ochrana před Alzheimerovou nemocí a udržení dobré kondice. Není důležitá předchozí zkušenost s tancem či pohybem.

Pokud máte zájem o individuální či speciální kurz, který jste nenalezli v naší pravidelné nabídce nebo Vám nevyhovuje časový rozvrh, neváhejte nás kontaktovat.

V případě, že využijte možnosti přihlásit se i do již probíhajících kurzů – cena bude vždy uzpůsobena realitě. Pro detailní informace si přečtěte naše Všeobecné podmínky. 

Chcete poptat tuto službu?

Zašlete nám Vaši poptávku nebo nám dejte vědět, co Vás zajímá a my se Vám rádi ozveme nazpět.

Individuální přístup ke každému zákazníkovi je náš standard.
Budeme se těšit na spolupráci! 

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Nebo Vás jen zaujalo naše portfolio a chcete se dozvědět více? Zašlete nám Vaši poptávku nebo nám dejte vědět, co Vás zajímá a my se Vám rádi ozveme nazpět.

Individuální přístup ke každému zákazníkovi je náš standard.
Budeme se těšit na spolupráci! 
Art 4 People