MARTIN KOLDA

MgA. MARTIN KOLDA, DiS.

 

Managing director / jednatel společnosti

Zakladatel a ředitel společnosti Art 4 People s mnohaletou praxí v oboru produkce a managementu. Působí také jako kreativec, dramaturg, režisér, choreograf, pedagog a porotce interpretačních a choreografických soutěží.

Kořeny:

Od mládí se věnoval společenskému tanci, roku 2007 dosáhl titulu vicemistra ČR ve standardních formacích, reprezentoval ČR na mistrovství Evropy a v současnosti je držitelem nejvyšší mezinárodní třídy “M”. Vystudoval konzervatoř Taneční centrum Praha, kde byl členem souboru Balet Praha Junior. S tímto souborem se účastnil mnoha zahraničních turné, soutěží a stáží (Skotsko, Francie, Německo, Itálie, Ukrajina atd.) Již při studiích byl členem baletního souboru Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Další jevištní praxi získával na scénách Stavovského divadla, Hudebního divadla Karlín, Jihočeského divadla atd. V roce 2013 absolvoval magisterské studium na katedře tance na HAMU. Při studiu vysoké školy zastával pozici vedoucího produkce souboru Balet Praha Junior.  Od roku 2014 začal spolupracovat s Pražským komorním baletem a v letech 2015 – 2016 zde působil jako výkonný ředitel a člen dramaturgické rady. S tímto souborem realizoval mnoho zahraničních turné po Evropě i v zámoří (Mexiko, Jižní Korea atd.).  Je dramaturgem a jedním ze zakladatelů festivalu Dance Life Expo, který kontinuálně pořádá od roku 2012. Během své kariéry spolupracoval s velkým množstvím renomovaných umělců, tanečníků a choreografů (např.: Vincent Paterson – choreograf Michaela Jacksona a Madonny; Daniel Urquilla – ředitel Ballet Folklórico Nacional Argentino, Nikola Márová & Michal Štípa – první sólisté baletu Národního divadla v Praze a další).

Choreografie a režie:

Jeho uměleckou tvorbu jste mohli vidět při projektech Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, DESIGNBLOK, CZECH TEAM Grand Event, ČESKO-SLOVENSKO má Talent, Zlatá Praha, Dance Life Expo nebo v mnoha TV pořadech či filmech (Télévision Française 1, ZDF, TV Prima, Česká televize,…).

Kreativa a produkce:

Svou tvorbu opírá o umělecké základy a snaží se skloubit vhodnou estetiku s praktickou využitelností a vytvářet tak jedinečné a originální koncepty, které aplikuje při realizaci eventů, dramaturgii, marketingových strategií či designových návrzích.

Pedagogická a porotcovská činnost:

Jako pedagog působil či působí v institucích Prague Film School, Taneční centrum Praha – konzervatoř, Contemporary – prostor pro tanec, Place 4 People a mnohých tanečních klubech. Věnuje se různým pohybově-uměleckým žánrům (balet, moderní tanec, jazz, show dance, společenské tance, pole dance, …) V těchto odvětvích je také často zvaným porotcem na soutěže jak v ČR, tak i v zahraničí. Jeho svěřenkyně dosáhly mnoha titulů včetně mistrů ČR i mistrů světa v Pole Art.

Napište nám

Máte zájem o naše služby? Nebo Vás jen zaujalo naše portfolio a chcete se dozvědět více? Zašlete nám Vaši poptávku nebo nám dejte vědět, co Vás zajímá a my se Vám rádi ozveme nazpět.

Individuální přístup ke každému zákazníkovi je náš standard.
Budeme se těšit na spolupráci! 
Art 4 People